Belediyenin kömür torbalarından PKK’nın mühimmatı çıktı


Şırnak’ın Silopi ilçesinde terör örgütü PKK’ya yönelik düzenlenen operasyonda, bahçede gömülü Silopi Belediyesine ait torbalarda silah ve mühimmat ele geçirildi.

ŞIRNAK

Şırnak‘ın Silopi ilçesinde terör örgütü PKK’ya yönelik düzenlenen operasyonda, bahçede gömülü Silopi Belediyesine ait torbalarda silah ve mühimmat bulundu.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, güvenlik güçlerince Silopi ilçesine bağlı Barbaros Mahallesi’nde bir evin bahçesine gömülü vaziyette PKK/KCK terör örgütü mensuplarına ait mühimmat olduğu şeklinde istihbarat elde edildi.

Silopi İstihbarat Büro Amirliği ve Terörle Mücadele Büro Amirliği ile bomba imha ekipleri tarafından 16.00-18.00 saatlerinde söz konusu adreste arama yapıldı.

Aramada, İçişleri Bakanlığınca Kanun Hükmünde Kararname kapsamında (KHK) görevlendirme yapılmadan önce görevde olan DBP’li Silopi Belediyesine ait kömür torbalarında, 7 kalaşnikof piyade tüfeği, 16 şarjör, keskin nişancı tüfeği ve dürbünü, 16 roketatar başlığı, 13 roketatar sevk fişeği, 250 muhtelif çapta fişek, 2 telsiz, hücum yeleği ve çok sayıda pil ele geçirildi.

Olayla ilgili 1 kişi gözaltına alındı.

Bilgi: Aa


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

114
8 shares, 114 points

Bu Yazıya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
2
Şaşkın
Duygusal Duygusal
2
Duygusal
Sevimli Sevimli
1
Sevimli
Tiksinç Tiksinç
0
Tiksinç
Berbat Berbat
6
Berbat
Muhteşem Muhteşem
4
Muhteşem
Komik Komik
4
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç
Mutlu Mutlu
4
Mutlu
hate hate
5
hate
confused confused
2
confused
fail fail
0
fail
fun fun
6
fun
geeky geeky
6
geeky
love love
4
love
lol lol
4
lol
win win
1
win

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir