Çarşı ve Mahalle Bekçileri Hakkında Bilgi


Çarşı ve Mahalle Bekçileri Hakkında Bilgi

Kamuda son zamanlar yüksek miktarda bekçi pozisyonu için personel alımları gerçekleştirilmeye devam ediliyor. Türkiye geneli büyük şehirler başta olamk üzere pek çok ilde bekçi personelleri bulunmaktadır. Peki kamuya alınan bekçi personelinin görevi nedir? Bekçilerin kıyafeti var mı? Bekçi pozisyonu hakkında tüm detayları bir araya getirdik.

Çarşı ve Mahalle Bekçileri Hakkında Bilgi

BEKÇİLER HANGİ KURUMA BAĞLIDIR

Kamuya alınan bekçiler Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesine bağlı olarak çalışmakta olup İçişleri Bakanlığı personeli olarak sayılmaktadırlar.

BEKÇİ GÖREVLERİ

Bekçiler polisler gibi görevleri aynıdır. Sorumlulukları bulunmuş oldukları çarşı ve mahallenin güvenliğini sağlamak, halkın huzurunu engelleyici kişileri engellemek ve bölge halkının güvenliğini sağlamak gerekli tedbirler almaktır.

BEKÇİ KIYAFETİ VAR MI SİVİL Mİ

Bekçi personelleri hakkında pek çok sosyal medya sitesinde bekçilerin sivil olarak görev yaptığı belirtilmektedir. Ancak bekçi personellerinin kahverengi üniformaları bulunmakta olup kahverengi üniforma ile görev yapmaktadır. Bekçi arması ile polis armasına oldukça yakın ve rengi kahverengidir.

BEKÇİ MAAŞLARI

Bekçi maaşları genel olarak değişiklik gösterse de yeni giren bekçilerin maaşları 2 bin 750 lira civarındadır. Yine bu maaş görev süresi ve bekçinin görev yapmış olduğu ile göre de değişiklik göstermektedir.

ÇARŞI VE MAHALLE BEKÇİLERİ KANUNU


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

97
9 shares, 97 points

Bu Yazıya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
4
Şaşkın
Duygusal Duygusal
4
Duygusal
Sevimli Sevimli
3
Sevimli
Tiksinç Tiksinç
2
Tiksinç
Berbat Berbat
2
Berbat
Muhteşem Muhteşem
6
Muhteşem
Komik Komik
6
Komik
İlginç İlginç
2
İlginç
Mutlu Mutlu
9
Mutlu
hate hate
0
hate
confused confused
4
confused
fail fail
2
fail
fun fun
2
fun
geeky geeky
1
geeky
love love
6
love
lol lol
6
lol
win win
3
win

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir